PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119918}
7,4 6 917
ocen
7,4 10 1 6917
Metallica: Some Kind of Monster
powrót do forum filmu Metallica: Some Kind of Monster

Polecam wszystkim tym, którym wydaje się, że jeśli ma się taką pozycję jak Metallica, tyle pieniędzy, nieograniczony dostęp do sprzętu i do najlepszych realizatorów, to nagranie płyty jest już tylko formalnością, "bułką z masłem". Otóż to nie bułka z masłem i to zarówno dla Metallicy jak i dla każdego innego artysty (zespołu), który pragnie (często pod presją) stworzyć coś wartościowego a nie tylko kupę gówna o którym za 3 miesiące nikt nie będzie pamiętał. Czy im się to udało? ...?...

Ten film pokazuje także a może przede wszystkim członków tego zespołu jako indywidualistów, którzy muszą się po prostu po 20 latach spędzonych razem DOGADAĆ, żeby nakarmić "some kind of monster" którego sami stworzyli a bez którego nie mogą żyć!

Ten film także w bardzo sprytny sposób stara się omijać pewne drażliwe kwestie:
- pieniądze (presja - ona oczywiście przewija się w filmie ale nie jest decydująca),
- sam proces rejestracji nagrań (zapis śladów, tworzenie kompozycji itd) co mogło by ujawnić pewne techniki stosowane przez realizatorów w celu osiągnięcia samej formy płyty, brzmienia itd

I w końcu ten film ma jeszcze jedną pozytywną cechę - jest realistyczny! Oni (członkowie tego zespołu i bliscy im przyjaciele) tacy po prostu są. Jasne, że są tam pewno sceny inscenizowane i wcześniej pieczołowicie przygotowane, ale nie dominują i nie przysłaniają tym samym prawdy. Polecam dodatki na DVD które tą "prawdę filmu" potwierdzają.



Pa

użytkownik usunięty
monroepage

Kocham tych kolesi. Oglądałam na niemieckim MTV, zrobili na mnie wrażenie tym wszystkim (nie wiem jak to nazwać) ;-))))))))

Zwyczajnością.. niby człowiek wie, że to normalni ludzie i zawsze sobie to mówi, ale i tak do końca w to nie wierzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones