PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159857}

Pink Floyd. The Dark Side of the Moon

Classic Albums: Pink Floyd - The Making of The Dark Side of the Moon
8,0 805
ocen
8,0 10 1 805
Pink Floyd. The Dark Side of the Moon
powrót do forum filmu Pink Floyd. The Dark Side of the Moon

niestety musze przyznac, ze spodziewalem sie czegos wiecej po tym filmie. data produkcji wyraznie wskazuje na glowna przyczyne jego powstania: minelo 30 lat od ukazania sie jednego z najwazniejszych albumow muzycznych, genialnego kolazu, mieszaniny jazzu i rocka, jednego z niewatpliwych prekursorow muzyki techno (:P), albumu niezwykle progresywnego, spojnego w tresci i w formie. widz dostaje prosty dokument (w koncu realizowany w serii, nie jako oddzielny obraz), wcale niezly, dla rozpoczynajacych 'przygode' z muzyka, nie tylko ta tworzona przez zespol pink floyd, z pewnoscia bardzo wartosciowy. poznajemy historie kazdego utworu (nie zauwazylem tylko 'any colour you like :P), gdzies w tle pojawia sie postac syda barretta, przez caly czas towarzysza nam dzwieki 'ciemnej strony ksiezyca' (szczegolnie spodobalo mi sie archiwalne wykonanie na zywo 'on the run' - chyba najlepsze jakie dotad slyszalem), ogolnie wszystko jest bardzo ladnie zakomponowane, calosc miesci sie pomiedzy 'speak to me' a 'eclipse', co jest oczywiscie wielka zaleta, gdyz eksperymenty z kolejnoscia utworow moglyby zabic odbior muzyki przez mlodszych sluchaczy. wlasciwie jedynym powaznym mankamentem jest to, ze zagorzali fani floydow uslysza tu niewiele nowych faktow (i legend :)), ale w koncu nie z mysla o nich powstal ten film. ja, poniewaz z ta muzyka (z 'ciemna strona' w szczegolnosci) mam stycznosc juz ladnych pare lat, daje mu mocna osemke. kto nie slyszal niech zobaczy :)

użytkownik usunięty
Nakf

hej własnie wsysam ten film ...i ostrze sobie apetyt...Pink Floyd są the best....co za muzaaaaaaaa

użytkownik usunięty
Nakf

film bardzo dobry , ale czemu taki krótki???

Nakf

polecam film szczegolnie ze wzgledu na materialy bonusowe (akustyczne wykonania niektorych piosenek)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones